Oorspronkelijk was hier het Sint-Mathiasklooster gevestigd, een klooster van bogaarden, gesticht in de 13de eeuw. De bogaarden, mannen uit de geringe stand, verenigden zich en leefden samen zoals de begijnen. Later namen ze de regel van Sint-Franciscus over en werden ze derdeordelingen (mannen en vrouwen die ene sober en devoot leven leefden in de wereld).
\\
In 1589 kocht de Luikse prins-bisschop Ernest van Beieren hun klooster op en richtte het in als seminarie van de abdij. De gebouwen bleken te klein en in de 17de eeuw kwamen er twee vleugels bij. Op twee gevelstenen staan de wapenschilden van prins-bisschop Ferdinand van Beieren en van abt Hubert van Zutendael. De noordoostvleugel, aan de Diesterstraat, werd in 1778 in classicistische stijl opgetrokken door prins-bisschop Velbrück . Het was de bedoeling dat aan de linkerkant van de monumentale inrijpoort een identieke vleugel zou komen, maar de inval van de Fransen verijdelde deze plannen. Het seminarie werd afgeschaft en bood vervolgens tot 1986 onderkomen aan meerdere scholen. Nu heeft het geheel een woon-, werk- en handelsfunctie.
Kortrijk 3.05.1874 Overijse 24.12.1964 Sylvia Hildebrand Adrienne Revelard
Zoon van Richard, handelaar koloniale waren Grote Markt, en Emérense Vanhoren, textielhandelaar . Vader van kunstschilder en architect Ado (1918-1990). Toevallig geboren te Kortrijk bij verwant industrieel Adolf Nijs en Margaretha Baltus tijdens handelsreis. Jeugd in Sint-Truiden, aangetrouwde neef van Aldous Huxley . Kleuterschool zusters en rijksmiddelbare school. Rebels student atheneum Hasselt, jezuiëtencollege Saint-Servais Luik, Bad Godesberg (Bonn). Academie Brussel 1891, leerling van Portaels. Studiereis Engeland en ontdekking Prerafaëlieten. Leerling van Navez. Parijs 1895 Salon Rose-Croix en vriend van Maeterlinck en Pélatain. Firenze 1896-1904, restauratie fresco’s. Huwelijk Munchen 1904 met Sylvia (+1926) dochter van prof. Adolf (von) Hildebrand. Hertrouwd 1947 dichteres Revelard. Leraar glaskunst Glasgow School of Art 1905-1918, maar tijdens vakantie in Sint-Truiden tijdelijk geblokkeerd door Duitse inval augustus 1914. Leraar academie Leuven 1918 en sierkunstschool Elsene 1924. Inspecteur kunstonderwijs Vlaamse landsdeel 1928. Medewerker ‘Le Dessin’ Brugge 1929-1930. Albert Latourstraat Brussel. Sint-Truiden 1946.
Beïnvloed door Prerafaëlieten en Quattrocento. Symbolist met aandacht voor de femme fatale. Schilderen, lithografie, etsen, glasschilderkunst, kartons voor tapijten, ex -libris, boekillustraties . Dichter, beïnvloed door leraar Victor Remouchamps in het Atheneum Hasselt. Verzamelaar Japanse grafiek. Tentoonstellingen in grote Belgische steden en Biënnale Venetië 1930, 1931 en 1934. Opdrachten van vooraanstaande families en hof. Connecties met koningin Elisabeth. Prijzen Parijs 1927 en Brussel 1935. Gouden medaille Exposition Arts Décoratifs Parijs. Werken in diverse musea Elsene, Leuven, Franse Gemeenschap, Koninklijke Bibliotheek Brussel, London.
Christina de Wonderbare 1915 en Trudo 1912 (rijksbezit) in OLV-kerk Sint-Truiden
Muurschilderingen galerie Ravenstein Brussel . Glasramen in Sint-Stefanuskerk Sint-Pietersleeuw uit Koninklijke Kapel Wereldtentoonstelling Brussel 1935 en in gemeentehuis Vorst 1938. Deelname retrospectieve Landschap in Limburgse kunst Hasselt 1954 met Nacht te Velm. Tentoonstelling 100 jaar geboorte in Galerij Regard 17 Brussel 1974. Aquarellenreeks Roches et nuées, lithoreeks Merveilles. Schilderij Boerenkrijg 1914 verworven door stadsbestuur Sint-Truiden 1987.