social distancing… Dagelijks herinneren de media ons aan de voorschriften die de overheid uitvaardigt om de verdere verspreiding van het corona virus in te dijken. Voor ons zijn dit uitzonderlijke maatregelen in uitzonderlijke tijden. Onze voorouders, daarentegen, werden regelmatig getroffen door besmettelijke ziektes.
In tijden van ‘fataletijten van peste, loop en andere contagieuse siektens’ stonden de minderbroeders van Sint-Truiden klaar om de mensen van de stad en omgeving te helpen.
In 1669 werd in de tuin van het klooster een pesthuisje gebouwd. Het lag achteraan in de tuin en had een speciaal uitgangspoortje. Om de andere kloosterlingen niet te besmetten verbleven daar een pater en een broeder die rondtrokken om de pestlijders bij te staan en dat met gevaar voor eigen leven. In het dodenboek van het klooster, waar de overlijdens genoteerd werden, vind je dan ook regelmatig de toevoeging ‘in dienst van de pestlijders bezweken’.

Velm 14.06.1872 Nieuw Antwerpen (Congo) 04.02.1902.
Zoon van landbouwer Pierre Joseph en Antonia Sacré. Broer o.a. van Arthur en van missionaris Theophile.
Klein Seminarie. Scheutist 1891 en priester 1896. Missiepost Moanda bij Banana 1896. Parochie Boma 1899. Korte tijd terug in België 1900. Directeur schoolkolonie Nieuw Antwerpen of Bangala in Evenaarsgebied 1901.