Architect Mélotte tekende de plannen voor het huis van Karel Lekens, schoonbroer van aannemer Frans Claes, die het bouwde. De architect liet zich duidelijk inspireren door de vaandeldragers van de art nouveau: Victor Horta en Paul Hankar.
De gevel kenmerkt zicht door het prachtig geprofileerd souterrain venster met smeedijzeren traliewerk in de natuurstenen gevelplint, het ‘Moorse’ topraam met een figuratie in spitse hoefijzerboog boven de voordeur en de houten erker met balkon in smeedwerk.

Sint-Truiden 24.11.1866 Sint-Truiden 21.02.1953 Marie Barbe Leontine Joris
Zoon van bakker Pierre en Victorine Robie . Onderwijzer normaalschool Sint-Truiden 1886, leraar basisschool Broeders van Liefde. Hoofdonderwijzer, organist hoofdkerk, dirigent, componist. Tongersesteenweg. Schoonvader van schoolhoofd Malcorps . Stichter zang- en toneelvereniging ‘De Vreugdegalm’ 1897 . Muziek voor een 20-tal zangspelen , meestal op tekst van Arie Entbroukx. Ook muziek voor werken van Jerôme Van Crayeveld, Jan Wellens en Oscar Festraets .