Het plein is genoemd naar de patroonheilige van de kerk van Zepperen. Voor de gemeentefusie van 1977 heette deze straat Kerkstraat. De Genoveva-verering in Zepperen bestond al in 652, toen er een basilica toegewijd aan Genoveva van Parijs bestond in het dorp.
Volgens het heiligenleven van Sint-Trudo, door Donatus van Metz, is er sprake van een bezoek van de jonge Trudo aan bisschop Remaclus in Zepperen: Op dander syde alsoe staet cepperen een dorpken daer een bede huys staet jn der eren der maghet Sinte genofeven.
Brustem 21.03.1838 – Brustem 16.04.1929 , x Maria Agnes Wintmolders, xx Marie Françoise Bijloos
Zoon van handwerker Petrus Joannes en Gertrudis Mathues.
Dagloner Vrijwilliger bij het Belgische expeditiekorps naar Mexico 1864-1867. Naar verluidt ‘Sterkste man van Limburg ’, droeg mascottepaardje in Mexico over rivier. Boswachter bij baron de Pitteurs-Hiegaerts en kerkwachter Brustem. Vader van de gevreesde zwerversfiguur Tuur ‘Pals’ Bijloos .