STBL Abdijtoren

De Abdijtoren

Op het kerkveld sta je in het historisch centrum van Sint-Truiden. Je treft er de restanten van de abdijkerk en de ondergrondse crypte met archeologische vondsten aan. De pilaren verwijzen naar de hoogte van de voormalige kerk.

Op de achtergevel van de abdijtoren en de barokpoort krijg je een immense lichtprojectie te zien. Ze toont beelden van een internationaal project van Koen Vanmechelen, nl. ‘The Cosmopolitan Chicken’. Hierin staat de kip centraal en meer bepaald het kruisen van nationale kippenrassen tot kosmopolitische kippen. Op de achtergrond hoor je ‘Sarchinium’ van Truiens muzikant Jan Swerts.

Tip: neem even de tijd om te blijven staan want de projectie wisselt zes keer!

Projecties Cosmopolitan Chicken

Op de muur van ‘Defwajee’ wordt het logo van de Academiezaal geprojecteerd.
ONTDEKKING VAN DE DAG

"Must see" over Sint-Truidens erfgoed

Een rijke erfgoedstad als Sint-Truiden, tot zowat 1860 de grootste in Limburg, telt heel wat instellingen, kringen en particulieren met een hart voor het lokale erfgoed. Sinds einde jaren 1990 duiken de eerste lokale websites op en sinds begin jaren 2010 biedt het sociale medium Facebook kans om oude foto's of documenten te delen en daarop te reageren. 

Een degelijke gereedschapskist voor de beginnende vorser (of student of studiebureau) lokale geschiedenis biedt de Geschied- en Oudheidkundige Kring Sint-Truiden  op de website  . Vooral linken naar historische kaarten en publicaties over onze stad. Mét inhoudsopgaven van lokale heemkundige tijdschriften. 



Bij de Facebookgroepen zijn voor groot Sint-Truiden einde 2019 interessant:

 www.facebook.be/Sint-Truiden:VROEGERenNU (Henri Vanelderen en Dirk Massa)

 www.facebook.be/AbdijSint-Truiden:OraetLabora (Paul Koekenbergh, Ivo Breesch, Luc Renson en Puck Claes, 2015)

 www.facebook.be/SintTruidensErfgoedOverleg (2013)

 www.facebook.be/MINSEvanSintrùin (André Pictoel, 2018)

 www.facebook.be/StratenvanSint-Truiden (André Pitcoel en Fréderic Bay, 2014)

 www.facebook.be/Trudonensia (Rohnny Rekoms, 2018, verkoop)

 www.facebook.be/Sint-TruidenindeGrooteOorlog (Rohnny Rekoms, 2015)

 www.facebook.be/IkwooninSint-Truiden (Veerle Raedschelders, Rudi Appeltants, Ludwig Appeltants e.a.)