Een kind dat vaak koekjes kreeg van een vrouw, werd ziek en kon niet meer lopen. Nadat het kind door de pastoor was overlezen, genas het weer.
en di heks hei zelf e kind behekst; da kind kon nemie gôn of niks; en di vrâ gaf da kind altêd kukskes; en dô hei ne pastoeur het kind ouverleze; en dan was het gedôn.
Opgetekend door A. Abeels, Leuven, 1965 in Duras
Sint-Truiden 24.11.1866 Sint-Truiden 21.02.1953 Marie Barbe Leontine Joris
Zoon van bakker Pierre en Victorine Robie . Onderwijzer normaalschool Sint-Truiden 1886, leraar basisschool Broeders van Liefde. Hoofdonderwijzer, organist hoofdkerk, dirigent, componist. Tongersesteenweg. Schoonvader van schoolhoofd Malcorps . Stichter zang- en toneelvereniging ‘De Vreugdegalm’ 1897 . Muziek voor een 20-tal zangspelen , meestal op tekst van Arie Entbroukx. Ook muziek voor werken van Jerôme Van Crayeveld, Jan Wellens en Oscar Festraets .