In Gelinden stond een spookhoeve waar twee weeskinderen woonden. De paarden liepen los in de stal, de ramen en deuren rammelden en de dekens werden weggetrokken. Uiteindelijk werd de hoeve verkocht en moesten de kinderen elders gaan wonen.
naast ons was er een hoeve die toebehoorde aan 2 weeskinderen; en daar spookte het vaak; de paarden liepen los in de stal, de vensters en de deuren rammelden, de dekens werden weggetrokken; de kinderen moesten weg en de hoeve werd verkocht.
Opgetekend door A. Abeels, Leuven, 1965 in Gelinden
Sint-Truiden 12.07.1895 Oostende 25.05.1986 Godelieve Priem
Zoon van Jean-Baptiste, boekbinder en papierhandelaar met speelgoedwinkel en uitleenbibliotheek ‘In den Wereldbol’ Ridderstraat. Moeder Marie Agnes Rosalie Timmermans. Broer van Alfons, pastoor o.a. te Niel-bij-As.
Leerling College en student ingenieur Leuven. Memoires over eerste dagen WO I in Sint-Truiden. Secretaris Groeningerwacht Sint-Truiden en ondertekenaar activistisch pamflet WO I. Na legerdienst doctor in fysica en wiskunde Leuven. Leraar athenea Hasselt 1924, Antwerpen, Brugge 1925. Directeur avondonderwijs Handels- en nijverheidsschool Brugge 1931. Internering na WO II, nadien werkzaam bij Leen- en Hypotheekmaatschappij. Ongepubliceerd onderzoek over Azteekse kalender. Guldenboomstraat Brugge.
