In Tienen stond een Blauwe Schuur die door de duivel was gebouwd voor een man die zijn ziel had verkocht. De duivel had zijn werk echter niet kunnen voltooien, waardoor één wand van de schuur ontbrak. De boer had al vaak geprobeerd om die wand zelf te bouwen, maar dat wilde maar niet lukken. Uiteindelijk besloot hij om de balken in de vorm van een kruis vóór de opening te plaatsen. Toen kon de wand eindelijk dichtgemaakt worden.
De Blauwe schuur van Tienen had de duivel gebouwd voor ene die hem zijn ziel verkocht had. Maar hij had 'hem' laten bedriegen en de schuur was niet af, daar moest nog één pand gemaakt worden en dat hadden ze al dikwijls toegemaakt, maar dat wou niet houden. Toen hebben ze dat gestopt gehad met de balken kruisgewijze te zetten, dat hield.
Opgetekend door F. Beckers, Leuven, 1947 in Runkelen

Het station van Sint-Truiden, vermoedelijk op 11 augustus 1915. Een jaar na de veldslagen in Orsmaal-Gussenhoven en Halen zakt generaal Moritz von Bissing af naar het voormalige slagveld. Hij deelt er enkele IJzeren Kruisen (de hoogste Duitse onderscheiding) uit aan moedige soldaten.
Von Bissing, zelf een voormalige cavalerieofficier, was sinds december 1914 in functie als gouverneur-generaal december 1914 in functie als gouverneur-generaal van het bezette België. In die hoedanigheid is hij de hoogste Duitse militair van het land en heeft Von Bissing een nagenoeg onbeperkte macht. Von Bissing streeft naar een volledige naoorlogse aanhechting van ons land bij het Duitse rijk, maar hij sterft nog tijdens de oorlog, op 18 april 1917. Hij is dan 73.
De Duitsers waren trouwens gek op de grandeur van dergelijke ceremonies. Op de voorgrond staat een muziekkapel met pinhelmen, klaar om een eresaluut te spelen. Uit verslagen uit de oorlogsjaren weten we dat diezelfde muziekkapel elke week het beste van zichzelf gaf op de kiosk in Sint-Truiden.