Mensen die ongeluk hadden met de dieren in hun stal, gingen naar de zusters Clarissen. Toen de mensen een heiligdom in de stal hadden gehangen, kon de heks niet meer verder.
en w’hadde dek ongelukken in de stal; en we ginge no de Clarisse; en ’t zusterke zei "Da kunne z’oech on d’hând doen"; en ze gaf oos nen hêligendom en we hingen het on de stal en dan kon de vrouwmes nemie vedder gôn.
Opgetekend door A. Abeels, Leuven, 1965 in Runkelen
Diksmuide 05.12.1887 Sint-Truiden 16.11.1958 ongehuwd
Dochter van geneesheer Aloïs en Maria Elisa Haegens. Zus van minderbroeder pater Idesbald (+1954). Ll. Instituut H. Familie. Opgeleid tot ambulancier WO I. Naar Sint-Truiden 1921. Winkel textiel en fotografiemateriaal hoek Hoogbrugstraat-Ursulinenstraat. Vriendin van rentenierster Julie Stassart Staar. Volksnaam Miss Kodak . Hoofdambulancier Rode Kruis. Opgravingen Truiense gesneuvelden mei 1940 in Tielt. Lid van de weerstand. Ziekentransport en repatriëring slachtoffers WO II. Fotografeerde o.a. oude gebouwen en stoeten in Sint-Truiden en omgeving.
Grafsteen Schurhoven .