Heksen machteloos gemaakt e) Ander middel

Heksen machteloos gemaakt e) Ander middel

Een vrouw kreeg bezoek van iemand die iets wou lenen. Omdat de vrouw vermoedde dat de bezoekster een heks was, vroeg ze een speld in de plaats voor het geleende. Op die manier kon de vrouw zich beschermen tegen de macht van de heks.

er ging eens een vrouw ergens iets vragen om te lenen; en ze dachten dat het een heks was; en die het haar leende, vroeg haar een speld, anders kon ze het niet hebben; da was tegen de heksenmacht.

Opgetekend door A. Abeels, Leuven, 1965 in Zepperen

ONTDEKKING VAN DE DAG

Behn, (Hendrik) Karel, academiedirecteur

Sint-Truiden 20.08.1845  – Sint-Truiden 11.02.1914 , ongehuwd

Zoon van boekbinder Mathieu (°Hamburg D. 1816) en Maria Magdelena Vliegen uit Gulpen (Nl.). Boekhandelaar-uitgever, o.a. van de Manuel pour la Sainte Communion door redemptorist Ed. Brahm in 1913. Beekstraat, later Steenstraat. Lid Derde Orde. Directeur stedelijke muziekschool 1910. Verhuis van lagere jongensschool in Ridderstraat  naar vml. Collegekapel Nieuwe Steenweg 1911. 

Lees: Raf VAN LAERE, Een Sint-Truidense band uit 1852, in Limburg, 69, 1990, p. 249-251.
Kijk: knipsel uit De Stem van Haspengouw (De Tram), zaterdagblad 1913.