Zwarte hond

Zwarte hond

Een man die terugkwam van de jacht, werd gevolgd door een zwarte hond met een ketting. Op een dag besloot de echtgenote van de man hem bij het kasteel van Schorrebos tegemoet te komen. Zodra de hond zijn tanden liet zien, maakte de man aanstalten om het dier te slaan. Toen de man door de hond werd besprongen, zei hij "Als je niet weggaat, dan sla ik je dood!" De hond verdween en is nooit meer teruggekomen.

mene pâ ging op jacht; en hem kam thös med e drupke; en as hem nor hös kam, liep altêd ne zwetten hond achter hem mêd een ketting; en hem vertelde da ôn me moeder; en di zei "Ik zal meigôn." En di van Metstere wôren oek bang; en ne kie ging me moeder hem teige on ’t kastiel van Schorrebos; en dien hond liep achter mene pâ; en me moeder wilden hem ôngôn, mo hem liet z’n tân zien; en me vôder wilden hem slôn en dan sproeng hem op me vôder. "As ge ni weggôt, zal ich oech doeudslôn", zei me vôder; dan liep den hond weg en kam noeut mie trug.

Opgetekend door A. Abeels, Leuven, 1965 in Sint-Truiden

ONTDEKKING VAN DE DAG

VIP-kaarten voor de Expositie 1907

Uitzonderlijk bleven persoonlijke toegangskaarten bewaard, met portretfoto, voor de prestigieuze Provinciale Tentoonstelling op de terreinen tussen station en stadspark in de zomer van 1907.

Jozef 
Govaerts (1864-1931), winkelier-handelaar, vastgoedeigenaar en gemeenteraadslid, was één van de commissarissen van de ‘expo’. Hij bezorgde zijn gezinsleden toegangsabonnementen. De normale inkomprijs was 1 frank. Abonnementen kostten 10 frank en schoolgaande kinderen onder begeleiding betaalden een halve frank. Tegen eind augustus werd de abonnementsprijs gehalveerd tot 5 frank. 

(Replica uit de collectie Jo Van Mechelen)