Zwarte Madam

Zwarte Madam

Een vrouw kwam 's nachts langs de afgelegen donkere Abdijstraat naar huis. Toen de vrouw aan de Hel kwam, kwam er plots een zwarte kat op haar af. De vrouw vroeg aan de kat "Wat ben jij voor een dier?" Daarop antwoordde de kat "Ik ben geen kat, ik ben een juffrouwtje zoals jij, met een hoed en een rokje". Vervolgens zag de vrouw een grote juffrouw die haar volgde. Toen de vrouw een tijdje later met haar ouders terugkwam, was de zwarte madam verdwenen.

mijn grootmoeder vertelde dat ze eens ‘s nachts lang gewerkt had en langs de donkere, afgelaten Abdijstraat naar huis moest gaan ; toen ze aan de Hel kwam, zag ze plots een zwarte kat op haar afkomen en haar benen flemen. Ze vroeg aan de kat "Wat zijt ge voor een dier?" De kat antwoordde "Ik ben geen kat, ik ben een juffrouwtje zoals gij, met een hoed en een rokje." Toen zag ze een juffrouw, reuzegroot, die haar weg volgde. Mijn grootmoeder liep weg en toen ze met haar ouders terugkwam, was de Zwarte Madam verdwenen.

Opgetekend door A. Abeels, Leuven, 1965 in Sint-Truiden

ONTDEKKING VAN DE DAG

VIP-kaarten voor de Expositie 1907

Uitzonderlijk bleven persoonlijke toegangskaarten bewaard, met portretfoto, voor de prestigieuze Provinciale Tentoonstelling op de terreinen tussen station en stadspark in de zomer van 1907.

Jozef 
Govaerts (1864-1931), winkelier-handelaar, vastgoedeigenaar en gemeenteraadslid, was één van de commissarissen van de ‘expo’. Hij bezorgde zijn gezinsleden toegangsabonnementen. De normale inkomprijs was 1 frank. Abonnementen kostten 10 frank en schoolgaande kinderen onder begeleiding betaalden een halve frank. Tegen eind augustus werd de abonnementsprijs gehalveerd tot 5 frank. 

(Replica uit de collectie Jo Van Mechelen)