De oude vrouw van Cortijs

De oude vrouw van Cortijs

In Cortijs woonde een oude alleenstaande vrouw over wie men vertelde dat het een heks was. Die vrouw was geen echte heks, maar mensen die op een afgelegen plaats woonden en zich niet goed verzorgden, werden vaak van dergelijke zaken verdacht.

M In Cortijs, waar ik dan gaan wonen ben als ik getrouwd was, daar was ook een oude vrouw die alleen woonde. Had ook de naam van een heks te zijn. Ma [Zegt een naam die ik niet versta om zo aan zijn vrouw te vragen of het die is.] M C.! [ik heb de naam weggelaten om de bezorgdheid van Ma. te respecteren] Ma Daar moogt ge niet van klappen. Da’s familie. M Da’s een klein beetje familie. Ma Maar dat was niet waar hé. M Maar dat was ook niet waar. Dat was omdat als mensen zich terugtrokken en niet meer zich goed verzorgden enzo, dan… G Dan werd dat direct gezegd? M Dan kregen ze de naam van een heks.

Opgetekend door G. Verdickt, Leuven, 2002 in Sint-Truiden

ONTDEKKING VAN DE DAG

Baltus, Louis (Henri), nijveraar

Sint-Truiden 22.05.1846 Sint-Truiden 15.11.1919 , x Jeanne Vinckenbosch.

Zoon van handelaar Pierre Guillaume en Marie Cathérine Hubertine Damen, Grote Markt.  

Rijksmiddelbare school Sint-Truiden. Groot- en kleinhandel in koloniale waren 1842, samen met broer Richard. Gebouw met magazijnen, koffiebranderij en burelen 1893 Stationsplein. Winkelhuis ‘In Den Olifant ’, Grote Markt. Verblijf in Luik. Medeorganisator Wereldtentoonstelling Luik 1905 en Provinciale tentoonstelling Sint-Truiden 1907. Lid Hoge raad nijverheid en arbeid 1897, ondervoorzitter Handelskamer Limburg. 


Verzameling Roger Moermans



1881



Oom van kunstschilder Georges, schoonvader van Lambert Keyenberg en … van Maria Nys, vrouw van Aldous Huxley.  

Tabaksmerk ‘Sutlab ’ 1912, naamomkering. Schepen Dejonghstraat, latere notariaat Vreven en restaurant Stadt van Luyck. 

 Publ.: Maandblad van het huis L. Baltus “In den Olifant" St-Truiden, jg. 1, nr. 1, maart 1913; Grafmonument Schurhoven.
Info: Danny Gennez.
Lit.: De Tram, 13.02.1897.